دو داستان از قرآن
  • راوی : میکائیل شهرستانی , مهرخ افضلی
  • قالب کتاب : روایی
  • مدت کتاب : ۳۵ دقیقه
  • نوع فایل : Mp3

صدای نمونه کتاب :

جزئیات

فصل بندی کتاب :

 

فصل اول : نوح

فصل دوم : اصحاب اخدود

خلاصه کتاب

در داستان حضرت نوح (ع) می شنویم:


قوم نوح (ع) بت پرست بودند و خداوند نوح را برای راهنمایی آنها فرستاد. او مردم را هدایت می‌کرد، اما بیشتر آنان از فرمان او سرپیچی می کردند. آنها علاوه بر این، او را به خاطر عقایدش مسخره و تحقیر می کردند.


بعد از مدتی آنها از نوح خواستند برای اثبات درستی حرفهایش از خدا بخواهد عذابی بفرستد و نوح نیز از آنها نزد خداوند گله کرد. خداوند به او فرمود که کشتی بسازد و از هر حیوانی جفتی بردارد و به همراه ایمان آورندگان، سوار بر کشتی شوند تا نجات یابند.


باران شروع به باریدن کرد و وحی آمد که عذاب الهی نزدیک است. باران به قدری فزونی یافت که همه جا را فراگرفت و کافران را دربرگرفت. فرزند نوح، کنعان بود که در گروه کافران جای داشت و هشدارهای پدر را نادیده گرفت. او نیز نابود شد. با از بین رفتن کافران، باران به پایان رسید و آبها در زمین فرورفت و نوح با قومش در زمین به زندگانی خود ادامه دادند.

 


 

در داستان اصحاب اخدود می شنویم:


در یک روز گرم و سوزان مردی وارد شهر صنعا شد و به قصر فرمانروا رفت و خواستار دیدار با او شد. اما نگهبانان به او گفتند که فرمانروا برای پرورش دین یهود عازم سفر است. او اصرار کرد که دیدار او در سفر فرمانروا مؤثر است. اما نگهبانان به حرف او توجهی نکردند. در همین زمان زونوآس به باغ آمد و فردی خبر آمدن آن مرد نجرانی را به پادشاه داد. در آن وقت دین مسیحیت به تازگی در نجران رواج گرفته بود و عده ای از یهودیان به آن روی آورده بودند.


فرمانروا خواست تا با مرد نجرانی تنها باشد. او درباره معجزاتی که از دین مسیح دیده یا شنیده جملاتی بیان کرد و از خدای یکتا سخن گفت. مرد در ادامه گفت که برای تبلیغ دین مسیح به صنعا آمده است.


پادشاه که از بی دینی یهودیان ناراحت شده بود، تصمیم گرفت هرطور شده آنها را وادار کند تا به دین پدرانشان برگردند. پس با لشکری به نجران حمله کرد و البته قبل از جنگ، با بزرگان آنجا گفت‌وگو کرد. بعد از اعلام مخالفت بزرگان نجران، زونوآس دستور داد تا خندقی بکنند و آن را پر از آتش کنند و همه را بسوزاندند.

کتاب شب

داستان‌های آموزنده قرآنی همیشه سرشار از حکمتند. از شما دعوت می‌کنم دو داستان از قرآن را در این کتاب بشنوید.

اطلاعات کتاب

نوع متن: اقتباسی

نوع تولید: بازتولید

قالب کتاب گویا: روایی

راوی: میكائیل شهرستانی , مهرخ افضلی

تهیه‌کننده رادیویی: مرضیه میرسلطانی

داستان: مجموعه داستان

ملیت: ادبیات اسلامی(غیر ایرانی)

نوع مرجع: کتاب

عنوان كتاب مرجع: قرآن

فیلم سینمایی مرتبط: انیمیشن اصحاب اخدود

نام سریالی: کیمیای خیال

منبع: رادیو جوان

آسیب ها: یاس و ناامیدی

رمز فایل: www.ketabshab.ir
لینک دانلود