شب های بیمارستان
  • نویسنده : گلناز اژدری
  • کارگردان : حمید منوچهری
  • قالب کتاب : نمایشی
  • مدت کتاب : ۱۵۳ دقیقه
  • نوع فایل : Mp3

صدای نمونه کتاب :

خلاصه کتاب

«ایلیا» و همسرش«مارال» در جست‌وجوی پسر دوست قدیمی پدر ایلیا هستند تا پولی را که ایلیا تصور می‌کند پدرش به دوستش بدهکار بوده، به او برگردانند. غافل از اینکه پدرش آن بدهی را پرداخت کرده است. اما یک نفر حقیقت را از آنها پنهان می‌کند.

 

«مجید»، همان فرد مورد نظر و پسر دوست پدر «ایلیا» است. وی به علت کینه‌ای که از گذشته‌ها دارد، مسأله پول را از آنها پنهان می‌کند تا اینکه مادرش از او می‌خواهد حقیقت را به آنها بگوید. مجید قصد دارد تا در تهران حقیقت را به آنها بگوید، اما در نزدیکی تهران ایلیا و مارال با ماشین دیگری تصادف می‌کنند. مجید که به دنبالشان راهی تهران است، آنها را به بیمارستان می‌رساند. ایلیا به کما می‌رود و مارال که دچار شکستگی استخوان شده است، کم کم با هم اتاقیش «عاطفه» که زنی جوان و متدین است، آشنا می‌شود.


«ساناز» دختر جوانی است که در انتظار پیوند کلیه در بیمارستان بستری است. مادر او که برای شفای فرزندش بی‌تابی می‌کند، با مارال درباره اهدای اعضای بدن همسرش که در کماست، صحبت می‌کند و باعث آشفتگی وی می‌شود. درنتیجه سرپرستار بخش، ورودش را به بخش ممنوع می‌کند.


از سوی دیگر، مسئولان بیمارستان با مجید تماس گرفته و از او می‌خواهند تا برای ترخیص مارال از بیمارستان اقدام کند. این امر هم زمان می‌شود با آمدن مادر مجید به تهران. او که از همه چیز باخبر شده است، تصمیم می گیرد به دیدن مارال برود. در حالی که مارال تازه از درد و رنجی که عاطفه می‌کشد، باخبر شده و کم کم به معانی جدیدی از زندگی و ایمان دست یافته و معنی واقعی ایمان و توکل را از عاطفه آموخته است. او برای شفای ایلیا دعا می‌کند و تصمیم می‌گیرد تا یک کلیه‌اش را به ساناز اهدا کند.

کتاب شب

نعمت‌های خداوند همیشه پول، خانه، ماشین و یا موفقیت‌های جدید و ... در زندگی نیست. بلکه گاهی اوقات خداوند نعمت‌هایش را در قالب سختی‌ها و موقعیت‌های دشوار به انسان عطا می‌کند تا در مرتبه اول، درجه توکل و ایمان انسان به خودش را بسنجد و دوم اینکه، او را که در کشاکش دغدغه‌های زندگی از خدا غافل شده، به آستان درگاه خویش فراخواند. اما درک «حکمت» خداوند برای بسیاری از ما انسان‌ها ناممکن است!

اطلاعات کتاب

نوع متن: متن اصلی

نوع تولید: بازتولید

قالب کتاب گویا: نمایشی

کارگردان: حمید منوچهری

نویسنده/تنطیم‌کننده برای رادیو: گلناز اژدری

تهیه‌کننده رادیویی: محمد مهاجر

افكتور: محمدرضا قبادی فر

صدابردار: علی حاجی نوروزی

داستان: رمان/داستان بلند

ملیت: فارسی

بازیگران: رویا فلاحی , ایوب آقاخانی , امیر منوچهری , شهین نجف زاده , صفا آقاجانی , محمد آقامحمدی , عبدالعلی كمالی , شیما جان قربان , نازنین مهیمنی , شیرین سپه راد , احمد گنجی , نسرین زارع , محمد یگانه

نوع مرجع: نمایش رادیویی

منبع: اداره کل نمایش

رمز فایل: www.ketabshab.ir
لینک دانلود