قنات کور
  • نویسنده : بهرام صادقی مزیدی
  • کارگردان : همایون ایران پوی
  • قالب کتاب : نمایشی
  • مدت کتاب : ۱۱۴ دقیقه
  • نوع فایل : Mp3

صدای نمونه کتاب :

خلاصه کتاب

«پری» و پدرش «ابراهیم» نزد «دکتر کامیار» چشم پزشک می روند. دکتر پس از معاینه پری از ابراهیم که خودش هم نابیناست، می خواهد که پری را به یک کلینیک چشم پزشکی با امکانات ویژه در شیراز ببرد، شاید با عمل جراحی پری بتواند بخشی از بینایی اش را به دست آورد. ابراهیم برای تهیه هزینه این عمل، بار دیگر به شغل چاهکنی خود روی می آورد و با قنبر، همکار قدیمی اش، همراه می شود.


«شهباز»، یکی از مالکان آبادی، سال هاست در پی یک مقنّی است تا کار ناتمام «کَل ایوب»، پدر ابراهیم، را روی قنات به پایان برساند؛ ولی هیچ کس حاضر نیست روی آن قنات که کَل ایوب را قربانی خود کرده، کار کند. شهباز که در بین گفت وگوها فهمیده ابراهیم به پول نیاز دارد، به سراغ او رفته و پیشنهاد مبلغ بسیاری برای کار روی قنات به او می کند. ابراهیم که راه به جایی ندارد، قبول می کند. پری با شنیدن این داستان ناراحت می شود، ولی درنهایت ابراهیم او را متقاعد می کند و «طالب» پسر برادر خود را به همراهی «گلی»، مادر طالب، به شیراز می فرستد.

کتاب شب

عشق چهره‌های گوناگونی دارد و یکی از زیباترین صورت های عشق زمینی، عشق پدر و مادر به فرزند است.
کتاب گویای «قنات کور» حکایت عشق پدری است که برای روشنی بخشیدن به دیدگان تاریک دخترش، از نور جان خویش در کالبد چشم های او می دمد؛ اما سرگذشت این ایثار به بهای نیستی پدر در هستی فرزند تمام می شود.
از شما دعوت می کنیم تا شنونده این روایت عاشقانه باشید.

اطلاعات کتاب

نوع متن: متن اصلی

نوع تولید: بازتولید

قالب کتاب گویا: نمایشی

کارگردان: همایون ایران پوی

نویسنده/تنطیم‌کننده برای رادیو: بهرام صادقی مزیدی

تهیه‌کننده رادیویی: ماهداد توکلی

سردبیر رادیویی: مهدی شرفی

افكتور: فرشاد آذرنیا

صدابردار: محمود آیت

داستان: رمان/داستان بلند

ملیت: فارسی

بازیگران: خسرو فرخزادی , مروارید كریم پور , محمد باقر كریم پور , مهدی كاشانیان , نسرین زارع , قربان نجفی , احمد شمس آصف , حمیدرضا هدایتی , محمد یگانه , صدیقه كیانفر , صفا آقاجانی , صمد پل سنگی , نسرین صداقت زاده

نوع مرجع: نمایش رادیویی

منبع: اداره کل نمایش

رمز فایل: www.ketabshab.ir
لینک دانلود