ویکنت دو نیم شده
  • نویسنده : ایتالو کالوینو
  • راوی : رامین پورایمان
  • قالب کتاب : روایی
  • مدت کتاب : ۸۷ دقیقه
  • نوع فایل : Mp3

صدای نمونه کتاب :

جزئیات

*درباره ی نویسنده:


ایتالیا کالوینو،یکی از مهمترین داستان پردازان ایتالیایی در اواخر قرن بیستم، فکری از تعهد سیاسی، مدنی و فرهنگی است. او بسیاری از روند اصلی ادبی زمان خود را از نئورئالیسم تا پست مدرنیسم دنبال کرد، اما همیشه فاصله ای را از آنها حفظ کرده و راه تحقیق شخصی و انسجام را دنبال می کند.
برخی از شاهکارهای او،مانند سه گانه اجداد ما، مارکوالدو، کیهان شناسی، و اگر شب زمستانی یک مسافر، با موضوع مشترک از بازتاب در تاریخ و جامعه معاصر است.

 


 

کتاب:


I nostri antenati (۱۹۵۲/۱۹۵۹) این کتاب سه گانه، به نام« اجداد ما» نوشته شده.

خلاصه کتاب

اگر به شما بگویند که دونیمه شر و خیر دارید و اختیار دارید یکی از آنها باشید شما کدام را انتخاب می کنید؟ این داستان کشمکش عجیبی بین خیر و شر از نوع کاملا ابتکاری و جذاب است ...

 

ویکنت مداردو، سربازی‌ست که در قرن هفدهم و در جنگ با امپراطوری عثمانی، توسط گلوله‌ی توپی که به سینه‌اش برخورد می‌کند، به دو نیم تقسیم می‌شود. او در اثر این جراحت، به دو فرد خوب و بد تبدیل می‌شود.


در رمان ویکنت دو نیم شده، داستان زندگی سربازی روایت می‌شود که در زمان نبرد، بدنش به دو نیم تقسیم می‌شود و هر نیمه‌ی بدن او توسط افرادی متفاوت برای زنده نگاه‌داشتن، تیمار می‌شود.


نویسنده در این کتاب، نیمه‌ی راست را که فاقد قلب است، نیمه‌ی شر می‌داند و نیمه‌ی چپ را نیمه‌ی خوب معرفی می‌کند.
در این کتاب، راوی یک کودک است که به زبانی ساده، اتفاقات اطرافش را روایت می‌کند. نویسنده در این رمان، نیمه‌ی شر و نیمه‌ی خوب هر انسان را به‌گونه‌ای افراطی و طنازانه، به تصویر می‌کشد.

 

ویکنت دو نیم شده، یکی از سه‌گانه‌های ایتالو کالوینو، نویسنده‌ی ایتالیایی‌ست که با سبک رئالیسم جادویی نوشته شده است. سه‌گانه‌ی معروف ایتالو کالوینو، سه رمان «ویکنت دو نیم شده»، «بارون درخت‌نشین» و «شوالیه‌ی ناموجود» هستند که اوج خلاقیت و پرواز فکری کالوینو را در فضایی تخیلی به تصویر می‌کشند.

کتاب شب

همه‌ی ما انسان‌ها، دو‌ نیمه‌ی خیر و شر را در وجودمان داریم؛ یک وجه روشن و دوست‌داشتنی و یک سویه‌ی تاریک و آزار رسان.
در بسیاری از مواقع ما بازتاب نیمه‌های خود را در دیگران می‌بینیم. آنجا که محبت می‌کنیم و محبت می‌بینیم و آنجا که ستم می‌کنیم و ستم می‌بینیم.


کالوینو در این رمان جذاب، با بیانی طنز و انتقادی، خیر و شر وجود آدمی را به تصویر کشیده است.

رمز فایل: www.ketabshab.ir
لینک دانلود